سبزها و گدایی «توجه» با پرچم غزه!

«غزه و لبنان» برای جماعت فتنه انگیز مثلاً سبز، تا همین چند وقت پیش مسجد بیگانه ای به شمار می رفت که چراغ خانه ی ایران بر آن حرام بود! به زعم اینان، فلسطین و لبنان جایی بود که جمهوری اسلامی پول های بیت المال این سرزمین را حرامشان می کرد و برای همین هم وقتی رو به اردوکشی خیابانی آوردند، فریاد برآوردند «نه غزه، نه لبنان؛ جانم فدای ایران» مخالفت با کمک رسانی به مردم غزه البته گزاره ای نبود که برای اینان اصالت داشته باشد؛ اصل بر مخالفت با جمهوری اسلامی بود تا جایی که اگر جمهوری اسلامی گفت ماست سفید است، آنان ماست را سیاه ببینند!

اما این مسیر غلط که هر چه جمهوری اسلامی انجام داد، ما مخالفت کنیم، یک جایی می خورد به سنگ؛ این روزها که موج حمایت از مردم غزه به راه افتاده است، رسوایی آن ننگ «نه غزه، نه لبنان» بیشتر به چشم می آید. این روزها زندانیان سبز از داخل زندان برای دبیر کل سازمان ملل نامه سر گشاده می نویسند تا کشتار مردم غزه متوقف شود؛ فلان زن زندانی سیاسی آغازگر یک کمپین اینترنتی برای توقف کشتار می شود (هر چند که شعار کمپین شان آن همه خنثی باشد که خود نخست وزیر اسراییل هم بتواند آن را امضا کند!) و این میانه خودشان هم مانده اند که آن شعار چه بود و این ژست های امروز چیست؟ آیا غزه تغییر کرده است یا اینان یا جمهوری اسلامی؟!

هیچ کدام تغییری نکرده اند؛ اما قصه آن است که بعضی ها در سیاست اصول ندارند؛ نگاه می کنند که مد روز چیست! چیزی که بتواند آن ها را سر زبان ها بیندازد و از پستوی غبارگرفته خاطرات سیاه به یادها بیاورد، چیست؟ آن روزها مخالفت با جمهوری اسلامی مد بود و مد سیاسی این روزها هم مخالفت با کشتار مردم مظلوم غزه است. عکس های یادگاری خوبی هم از این مد جدید در می آید؛ احساسات هم آنقدر از جنایات صهیونیست ها جریحه دار شده که در شبکه های اجتماعی لایک و ریشیرهای خوبی نصیب افراد می کند؛ هیجان درونی شان برای مبارزه در راه عدالت را هم ارضا می کند. همه ی مشکلش فقط این است که حافظه ها هنوز خیلی چیزها را از قبل بخاطر می آورد. مثلاً کنار عکس آن محکوم امنیتی جنبش سبز و زندانی آزاد شده شان با شعار «کشتن همنوع خود را متوقف کنید» آدم از میان عکس هایی که دیده، یادش می آید که راهپیمایی روز قدس لندن بود و صهیونیست های مقیم انگلیس مثل همیشه پی بر هم زدن راهپیمایی مسلمانان به خیابان آمده بودند و این میانه، سبزهای مقیم انگلیس هم با صهیونیست ها همراه شده بودند! آدم یادش می آید که وسط خیابان های همین تهران، سبزها فریاد می زدند «نه غزه، نه لبنان؛ جانم فدای ایران»

آنها می خواهند بگویند ما زنده ایم؛ می خواهند مثل اغلب تجمعات سال ۸۸ و نیز ۲۵ بهمن ۸۹ خودشان را روی حوادث و تجمعات دیگران آوار کنند و همچون انگلی که از جانی دیگر تغذیه می کند، آنان هم از موضوعات دیگران، از راهپیمایی های دیگران و از اموات دیگران بهره بجویند و بگویند ما هم هستیم؛ شاید برای همین است که ما در عین آنکه ژست های سانتی مانتالیسم آنها در دفاع از غزه را باور نمی کنیم، تعجبی هم نمی کنیم وقتی می بینیم یک سبز در راهپیمایی ضدصهیونیستی در نیویورک تصویری را بدست گرفته و در آن خواستار آزادی میرحسین موسوی شده است؛ آن ها محتاج توجه هستند؛ توجه یادهایی که جنبش سبز را در بایگانی خاطراتشان مدفون کرده اند. آنها با پرچم غزه، توجه را گدایی می کنند. سبزها نه الان، که از همان سال ۸۸ زیاده ترحم برانگیز بودند.

این مطلبم امروز ۳۱ تیر ۹۳ در روزنامه‌ی جوان به چاپ رسید ( + )

۳۷ پاسخ برای ”سبزها و گدایی «توجه» با پرچم غزه!“

 1. شیرازی می‌گه:

  سلام بر کبری خانم آسوپار

  قسمت های زیادی از کامنتم رو حذف کردم تا موجبات ناراحتی شمار رو احیاناً فراهم نکنه.
  شعار، کلّی هست چون باید کلّی باشد تا هیچ کسی استفاده سیاسی از آن را نکند و صرفاً معطوف به یک گروه، یک کشور و یک مذهبِ خاص نباشد و البته موجز و مختصر و مفید باشد. این شعار، هم خطاب به اسرائیلی هاست و هم خطاب به فلسطینی ها و هم هر ملت و کشور دیگری. انتظار داشتی بیاد مثل بعضی ها دندان قروچه برود و مثلاً بنویسد: «اکنون، از دندان های دهانِ نحس و نجسِ سگ هار منطقه یعنی رژیم صهیونیستی، خونِ مردم مظلوم غزه است که می چکد! با پیوستن به این کمپین، اعتراض خود را به این جنایاتِ رژیم غاصب و سفّاک صهیونیست ابراز کنید». آره؟
  راستی … حواست نیست که کمپینِ نسرین ستوده الزاماً به معنایِ موافقت با سرازیر کردنِ کمک مالی و تسلیحاتی به این و آن نیست و صرفاً بر مخالفت با کشتار همنوعان تاکید دارد. همانطور که «نه غزه، نه لبنان»، رویِ سخنش به هزینه هایی بود که نظام در آنجا می کرد! و البته به دلیل دیگرش نیز اشاره کردید(دهن کجی به نظام). ولی شما جوری جملاتتان را کنار هم چیدید که انگار منظور از این شعار، بی اعتنایی به کشتار مردمِ غزه و لبنان بوده است!!

 2. محمد می‌گه:

  تنفر عجیبی بر تراوشات ذهنی افرادی مثل شما سایه انداخته و شدیدا” شخصیت های سست و بی اصالت شما عالی جنابان را فریاد می زند ، جریان فکری شما هیچ گاه جایگاه روشنی نداشته و زمین بازی شما تنها محدود به لجن مال کردن دیگران با منطق کودکانه است ، شما که همه تریبون ها رسمی کشور از جمله صدا وسیما رو در اختیار دارید عجیبه که به اندک رسانه ای هم که دیگران دارند خشم می ورزید و در پی ساکت کردنش هستید ، چرا که با تمام امکانات وسیع قدرت رقابت ندارید و ناتوانید …

  • نارگل می‌گه:

   کل رسانه ها ی فاسد دنیا هم تربیون شماها هستند!!شدند بلندگوهای شماها !!حالا فقط به یه صداو سیما گیر دادید نکنه این تربیون هم می خواهید ؟؟!!جایگاه روشن شما کدام است !! لجن مال کردن دیگران که مال شماهاست هر کی با ما باشه خوب و عالی هرکی با ما نباشه هرچی فحش بدبیراه نثارش میشه منطق شما همین است که اگر رای بیاوریم عالی ودمکراسی برقرار شده اگر رای نیاوریم تقلب شده بریزیم در خیابانها خراب کنیم بکشیم پاره اجر پرت کنیم با چوب چماق برنیم کل حاکمان فاسد وجانی دنیا هم حمایت کنند منطق شما اینه که فقط خودمان دیگران به ما چی !! یا تملق ومجیز گوی غرب امریکا باشیم تحقیر شویم ایرادی نداره امریکا سلامت !!فعلا که حامیانتان رسانه ای تان درغرب وامریکا با قدرت وامکانات وسیع رسانه ای تحمل رسانه ایران را ندارند ودارند پخش انهارا در ماهواره قطع میکنندمنطق شما وهم فکرهایتان همین است

  • mahdi می‌گه:

   ادب مرد به زدولت اوست/// محمد دیگه دروغا و حزب باد بودن شما واسه همه رو شده که الان به فحش دادن افتادی // بنظرم این افراد نباید این کارو بکنن چون این بهانه ای میشه برای اسراییل و آمریکا و کشورهای عربی که دیگه پول و حمایتی ازشون ا نکنن اون وقت چطور میخواین زندگی کنن؟ چطوری بعد جنگ به آمریکا و اسراییل جواب پس بدن؟

 3. آسمان می‌گه:

  جناب شیرازی

  پول های نظام در غزه و لبنان سرمایه گذاریست. نمی فهمم شما که اینقدر ادعای روشنفکری و باسوادی میکنید چه طور معادله ی به این سادگی را نمی فهمید؟

  • شیرازی می‌گه:

   سلام
   سرمایه‌گذاری؟ برای چی؟ شما معادله رو حل بنما!

   • مسلم می‌گه:

    ببین خانم یا آقای محترم
    شعار و برنامه ی بلند مدت رژیم صهیونیستی تسلط بر خاور میانه است مطمئن باش بعد از فلسطین و لبنان و سوریه نوبت به ایران میرسه.
    نمیدونم چقد بی منطق و خوش خیال هستید که گویی چیزی به اسم دشمن در دایره ی لغات شما وجود نداره. واقعا نمیدونم شما تا الان قرآن رو مطالعه کردین که اینقد درمورد دشمن شناسی آیه داره و تاکید کرده. نمیدونم درباره ی جاذبه و دافعه در اسلام چیزی میدونید یا نه.
    بابا به خدا قسم خدای ما از آمریکا و چن کشور غربی بزرگتره.

    • شیرازی می‌گه:

     سلام!
     Male هستم=مذکر
     گفتید: «نمیدونم چقد بی منطق و خوش خیال هستید که گویی چیزی به اسم دشمن در دایره ی لغات شما وجود نداره.»
     گویا خیلی عشق و علاقه به «دشمن» دارید که بدونِ اینکه من نامی از «دشمن» برده باشم، یهو اتوماتیک یادِ دشمن افتادید! مقامات «نظام مقدس» هم بسکه «دشمن، دشمن» کردن، ملکه‌ی ذهنشون شده و شاه‌واژه‌ی سخنرانی‌هاشون. اصلاً بدونِ واژه‌ی «دشمن» نمی‌تونند حرف بزنند(هم مقامات و هم به اصطلاح کارشناسانِ!! سیاسیِ صدا و سیما و کیهان‌چی‌ها و امثالهم). حرفهای بی سر و ته‌شون رو با سِریش و چسبِ «دشمن» به هم پیوند می‌زنند و خود رو از مهلکه‌ی حرف منطقی و مبتنی بر واقعیات، با توسل به این «واژه‌ی نجات‌بخش»، فراری می‌دند(این واژه بی دلیل نیست اینقدر در نظام و حومه، طرفدار داره و دوست داشتی هست). در دایره‌ی لغاتَ شما چی؟ چیزی غیر از «دشمن» در دایره‌ی لغات شما وجود داره؟! چرا «نظام مقدّس» با تمامِ عالم و آدم دشمنه و در تقابله؟ چون ایدئولوژیش هیچ چیزی رو بر نمی‌تابه! و این تقابل و عدمِ برتافتن، به کشورها و مردمِ غیر ایرانی هم محدود نمیشه و ملموس‌ترین و اولین تقابلش با مردم خودِ ایرانه. چون ایدئولوژیش با همه چیز درگیره!

     از یک کتاب می ترسی
     از یک وبسایت می ترسی
     از مویِ زن می‌ترسی
     از ورزشگاه رفتنِ زن می‌ترسی
     از ماهواره می‌ترسی
     از رابطه با آمریکا می‌ترسی
     از شاخِ آفریقا می‌ترسی
     از شاخِ سرستون هم می‌ترسی(سرستون‌های تخت جمشید)
     از هَـپی می‌ترسی(خوانندگان هَـپی که دستگیر شدند)
     از گپِ دورِ همی می‌ترسی
     از آب بازی می‌ترسی
     از کوروشِ هخامنشی می‌ترسی
     از روزنامه می‌ترسی
     از بی‌دین می‌ترسی
     از با دین هم می‌ترسی
     از آیت‌اللهِ خودت هم می‌ترسی
     از یک شعر طنز هم می‌ترسی(همین چند روز پیش، شاعرِ طنزپرداز–عالی‌پیام(هالو)– به خاطر سرودن اشعاری طنز، به یک سال و نیم حبس محکوم شد).
     ****
     چون از همه‌ی اینها واهمه داری، نتیجتاً با همه‌ی اینها هم در تقابل خواهی بود.

     • kourosh می‌گه:

      کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده نه!
      ما طرز فکرمون همون ظرز فکر خمینی(ره)هست که گفت نه شرقی نه غربی
      نظام مقدس با کسی دشمن نیست این نظام کفره که دشمنی میکنه چون میدونه قدرت بگیریم ریششونو میخوشکونیم
      خودمون زمین بازی تعریف میکنیم ،زمینی که قوانین بازیش از اسلام ایدئولوژی گرفته باشه
      هشت سال بپاش خون دادیم اما زیر بار ذلت نرفتیم و وایسادیم و همچنان وایمیسیم بپای ولایت فقیه خودمون،، که به امام زمانمون با تمام وجود بگیم که ما اهل کوفه نیستیم،ما از تباری نیستیم که امام حسین(ع)جا بذاریم ما همنایی هستیم که جدت رسول خدا(ص) اشاره کرده ….
      ما دین و ایمانمون به گوشت مرغ بستگی نداره!
      به گمانم این حرف ها واستون خنده دار باشه،همیشه همینطور بوده
      شما روشن فکر هستید اما ما چی …
      نظام ما مقدسه اما اگر یه عده کثافت که توش رخنه کردن بذارن…
      چشم ها اگر گشوده شود چیزها خواهد دید
      یا حق

    • یه نفر می‌گه:

     قرآن رو مطالعه کردیم ، ولی مثل شما هرجا صحب از “خیر” شده ، یاد خودمون نیفتادیم تا هرجا که صحبت از “شر” شد یاد دشمنانمون بیفتیم . . . بعد هم به بقیه بگیم دیدید خدا هم با ماست؟

 4. امین می‌گه:

  بالام جان! اسراییل سال های ساله که مردمو راحت می کشه! مگه قبلا اعتراض نمی کردن مردم دنیا؟ هزار برابرم اعتراض کنن تا عملا نتیجه ای نداشته باشه با کشک هیچ فرقی نداره. این اعتراض ها و این حرفا هم برای فریب دادن و چرخوندن مردم اونور آبیه! به درد ما نمی خوره

 5. عادله می‌گه:

  واقعا برام سواله که افرادی که دشمن رو منکرن، نسبت به دشمنیاشم کر و کورن؟

 6. فاطمه می‌گه:

  مغزهای مثلا متفکر فلسطین خط اول وجبهه ی مقدم اسلامه .چه طور اینو نمی فهمین ؟!یا می خواین که نفهمین؟!آمریکا از اون ور کره ی زمین خط مقدمشو آورده بغل گوش ما اون وقت بعضی مثلا دلسوز مثلا منورالفکر میگن چرا ما تو فلسطین هزینه می کنیم .آخه اگه فلسطینی ها با دست خالی هفتاد سال جلوی صهیونیست ها نمی ایستاد که تو باید سالن های تفریحات اونارو تو تهران تی می کشیدی مثلا مسلمان پیامبر من وشما نگفت اگه فریاد کمک خواهی مسلمانی رو بشنوید وکمک نکنید مسلمان نیستید؟!شما به کدوم منطق پایدارید. شما به طرفی مایلید که منافع برخاسته از هوای نفستون قرار داره یعنی یه روز با چوپان ناشتایی می خورین و فرداش با گرگ می زنین به گله. بعضی ها حیارو خوردن وآبرو رو قی کردن تا مسلمونی اشداء علی الکفار می شه میگن مؤدب باشین ,وای فرهنگ ,وای حقوق بشر.

 7. نارگل می‌گه:

  شیرازی
  نمیدانم مسلمانی یا نه ولی اگر مسلمانی باید این را بفهمی که در دین امده که به برادر مسلمان خود کمک کنی حالا یا درلبنان یا فلسطین به غیر منافع مادی بیشتر منافع دینی را در نظر بگیر
  دشمن را شما چطور معرفی میکنی دشمنی چگونه است زدن هواپیمای مسافربری وتحریم ها وسلاح مرگبار و شیمیایی در اختیار طرف درگیرت در جنگ وو اینها دشمنی نیست حتما در قابوس شما دوستی است چه دوستی مسخره ای !!!!!
  عده ای خوبی پاکی ایمان ومستقل بودن وپیشرفت کسی یا ملتی را نمی بینند وباان مقابله میکنندبه این چه می گوییند دوستی !!! از پیامبران تا امامان این دشمنی ها وجوداشته تا به امروز صفتهایشان هم شبیه هم است تشخیص کار ساده است ولی پذیرفتنش بعضی مواقع به علت منافع مادی دیده نمیشود از یک کتاب می ترسی
  از یک وبسایت می ترسی
  از مویِ زن می‌ترسی
  از ورزشگاه رفتنِ زن می‌ترسی
  از ماهواره می‌ترسی
  از رابطه با آمریکا می‌ترسی
  از شاخِ آفریقا می‌ترسی
  از شاخِ سرستون هم می‌ترسی(سرستون‌های تخت جمشید)
  از هَـپی می‌ترسی(خوانندگان هَـپی که دستگیر شدند)
  از گپِ دورِ همی می‌ترسی
  از آب بازی می‌ترسی
  از کوروشِ هخامنشی می‌ترسی
  از روزنامه می‌ترسی
  از بی‌دین می‌ترسی
  از با دین هم می‌ترسی
  از آیت‌اللهِ خودت هم می‌ترس.. این حرف هایت مسخره است هیچ کس از این ها ترسی به دل ندارد ترس فقط از خداست به علت کارهای که انجام میدهیم مو بیرون است کتاب برعلیه دین منتشر می کنیم جوانانرا گمراه می کنیم گناه انجام می دهیم ووووو

 8. خسرو می‌گه:

  یه سوال ساده: تا الان چند ایرانی به طور مستقیم در راه مبارزه با اسراییل کشته شدن؟ چند ایرانی پاشدن رفتن نوار غزه و با اسراییل جنگیدن؟ چند پزشک ایرانی در حین کمک به جنگ زده های فلسطینی زخمی شدن؟ این که با پول و راکت های بی خاصیت یه گروه در فلسطین رو جلوی بمب ها و گلوله های اسراییلی بفرستید که هنر نیست. این همون کاریه که کشورهای استعماری و استکباری با کشورهای فقیر میکنن.
  از بین تمام شما حزب اللهی ها چند تا ایرانی واقعن نگران مردم غزه هستید؟
  از تمام ملت های دنیا کسانی بودن و هستن که به خاطر فلسطینی ها مُردن. از ژاپن گرفته تا دانمارک حتی تا خود آمریکا. به نظر شما عجیب نیست که یک ایرانی در جنگ مستقیم با اسراییل کشته نشده!!!!!!!
  این ما نیستیم که از خون مردم غزه گدایی می کنیم. اتفاقن این شما حزب اللهی ها هستید که بدون خون مردم غزه، حناتون رنگی نداره.
  میدونم وجودش رو نداری که این کامنت رو منتشر کنی

  • نارگل می‌گه:

   اقاخسرو
   خودتو همفکرانت چقدر سطحی وابتدایی به مسئله نگاه می کنید!! البته از کسانی که بیننده برنامه بی بی سی وو ..باشند نباید زیاد انتظار داشت از عقل استفاده کنند !!
   اگر مسئلت اینه که تا الان چند ایرانی به طور مستقیم در راه مبارزه با اسراییل کشته شدن؟ شما اگر سری به مزار شهدا بزنی می بینی که هستند شهیدان ایرانی که در لبنان ودر مقابل اسراییل شهید شد البته اگر لازم هم باشه عزه می روند شما ناراحت نباش
   شاید از نظر تو این راکت بی خاصیت باشه ولی فعلا که دیدی همین راکتها بی خاصیت همه به خصوص امریکا وغرب را به تکاپو انداخته که اسراییل را از این راکتها نجات دهند چقدر براشون سخته اژیرهای خطر این راکت ها بی خاصیت رفتند در سوراخ موش بیرون هم نمی ایند !!!
   اگر همین راکت بی خاصیت هم نبود الان ارتش اسراییل در غزه رژه می رفت چه فاجعه بدتر از این به وجو دمی اورد
   در کرانه باختری که راکت نیست پس چطور جواب سنگ انها را با گلوله می دهند چند نفرهم شهید دادند
   بابت این کمک وچه کمک های مالی فعلا که ایران کسی را استعمار نکرده اگر می بینی که در لبنان یا فلسطین ویا کشوره دیگه نسبت به ایران محبت دارند وطرفدارهستندچون دیدند که ایران از حق دفاع میکند وتاوان انرا هم می دهد مثل بعضیها نوچه اربابی ویا از روی ترس نیست
   دراخر اتفاقا این شما هستید که حناتون کلادیگه رنگ وخاصیت نداره

   • خسرو می‌گه:

    اون قسمتهایی که به من فحش دادی یا شعار دادی رو حذف کردم تا ببینم چه جوابی دادی این باقی موند.
    “اگر سری به مزار شهدا بزنی می بینی که هستند شهیدان ایرانی که در لبنان ودر مقابل اسراییل شهید شد”
    یه اسم اگه می گفتی کافی بود.

    • کبری آسوپار می‌گه:

     علاقه به ورود به بحث را نداشتم، اما شهید میردامادی که مزارش نزدیک شهید چمران است، یکی از این شهداست. روحانی سیدی هست. ما اسیر هم دست اسراییل داریم. حاج احمد متوسلیان. بروید در بهشت زهرا بگردید، زیاد پیدا می کنید.
     حالا من از نیروهای چمران یا شخص امام موسی صدر می گذرم
     ضمن اینکه ایران قرار نیست مستقیم وارد جنگ شود…

    • نارگل می‌گه:

     این فحش که گفتم چی بود نکنه منظور از عقلتون استفاده نمیکنید را فحش حساب کردی !!نه این عین وافعیت است شما عقلتا ن را دست رسانه غربی وامریکا دادید !!!!!! برو فحشها همفکرهایت رادر فضای مجازی ببین خدانکنه که کسی مطابق میلشان حرف نزنه ببین چطور فحش میدهند بعد بیاایراد بگیر !!
     (اون قسمتهایی که به من فحش دادی یا شعار دادی رو حذف کردم تا ببینم چه جوابی دادی این باقی موند.)امثال شماه وقتی جواب میگیرد چون کم میاورید مجبور هستید که بگویید شهعار کجای حرفم شعار بود شهیدان ایرانی که در مقابل اسراییل شهید گقتم که یه کم قد رنجه کن به مزار شهدا برو یا درهمین فضای مجاز میتوانی
     یا درباره راکتها خود اسراییل هم این نظر رانداره ولی شما !!!!!!!!!این راکت بی خاصیت گفتم که خیلی هاراابه تکاپو انداخته !! این شعار بود
     کمک ها ایران به فلسطین دیگه بر کسی پوشیده نیست همه دنیا اعتراف میکند وقتی می گویم از عقلت استفاده کن به همین علته ما داریم مردم فلسطین را در مقابل بمب اسراییل قرارمیدهم !!! مردم فلسطین دارند از کشور وشهر خود دفاع میکنند مردم هر کشوری باید از کشور خود دفاع کنند واگر دفاع همین فلسطینیها هم نبود اسراییل کشور گشاییش زیادی گل میکرد شاید به ایران هم می امد نکنه قرابود باز جنابعالی توخونه بشینی بگویی مردم را مقابل توپ تفنگ قرار دادیم حتما باید از کره مریخ بیایند از ایران دفاع کنند خوبه زمان جنگعراق انسانها باغیرت زیاد داشتیم
     حجاب واجبه هیچ ایرادی نداره یه دختر دبستانی هم حجاب داشته باشه شما بهتره ار جنایتها ی داعش ومخالفتش با ایرانی بدانی به حجاب گیر نده

     • شیرازی می‌گه:

      ها! حالا اینااا که گفتی، یــــعنی چـِـه؟ 😀
      (به سَبکِ شیر فرهاد در سریالِ برره)

     • شیرازی می‌گه:

      زنان اصلی ترین ابزار در دستِ افراطیون هستند. از بوکوحرام گرفته تا عربستان و جمهوری اسلامی. زنان ابزاری هستند برای قدرت نماییِ شان، ابرازِ وجوشان، اِعمالِ نفوذشان در جامعه، و پیگیریِ مطامع و مقاصدِ سیاسیِ شان. بعبارتی، مهمترین جلوه‌گاهِ حضورشان در یک منطقه/کشور، تاثیراتی جبری (محدودیت‌ها/اجبارهایی) هست که از جانبِ آنها بر زنان اِعمال می‌شود. گاهی به شکلِ جهادالنّکاح هست و گاهی به شکل قوانینِ دیوانه‌وارِ عربستان و گاهی هم همچون جمهوریِ اسلامی، از زنان در جهتِ مطامعِ سیاسی نیز استفاده می شود. با حجابِ اجباری، می خواهند ظاهرِ جامعه را(که در چشم‌ترین قسمتِ جامعه هست)، بَـزَک کنند و آنرا به زعمِ خودشان اسلامی جلوه دهند(تا کسی شک نکنه که بعد از ۳۵ سال، در رسیدن به مهمترین هدفشان که همانا ساختنِ جامعه‌ای اسلامی بود، شکست خورده‌اند!). پس بزرگترین ضربه هم به این افراطیون می تواند توسط همین زنان وارد بشه و نقشه هاشون رو نقش بر آب کنه و حیثیتشون رو بر باد بده. حساسیتِ دیوانه وار و غیر عقلانیِ نظام بر زنان به همین خاطر هست.
      ***
      گاهی حرف دلشون و دلیلِ اصلیِ جلز و وِلِـز کردنشون رو بروز می‌دند:
      مرتضی مقتدایی نایب رئیس جامعه مدرسین می گوید: « حجاب زنان به حیثیت نظام گره خورده است.»……یا فرمانده‌ی نیروی انتظامی بطور غیر مستقیم، حجاب اجباری رو پاشنه آشیلِ جمهوری اسلامی معرفی می کنه.

  • نارگل می‌گه:

   اقایا خانم شیرازی
   حرفهایت به لطیفه بیشتر شبیه بود خنده داربود
   غربی ها که بیشتر زنان را ابزار دست خود میکنند چه سیاسی چه فرهنگی ووووووو شدند عروسک دست انها !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!نمیدونم چه گیری به ایران داری ایران را مقایسه نه با کشورها عقب افتاده ای مانند عربستان ونه باگروه های عقب مانده مثل داعش (کشورها هم فکر شماها انها حمایت وتجهیز میکنند) یا بوکوحرام یا القائده نکن !!! شاید بعضی مواقع برخوردمناسب نباشد که خیلی ها چه سیاسی چه دینی انرا نمی پسندند ولی این حساسیت کجاست اگر حساسیت افراطی بود پوشش بعضی ها نصف نیمه نبود !! هیچ کس هم مدعی نیست که جامعه اسلامی واقعی شکل گرفته !!که بخواهددر این زمیته شکست بخورد !!!صحبت از این است که وقتی ۹۵ درصد مسلمان در یک کشور باشد ودر قران تاکید بر حجاب دارد زیبنده زن مسلمان نیست که حجاب را نصف نیمه یا نداشه باشه حالا چه درایران چه در کشور مسلمان دیگری .. حالا مشکل شما با حجاب چیست !! خیلی ناراحتی بعضی از خانم حجاب دارند !!!!
   جمله اخر اینکه گروها داعشی که توسط کشورها هم فکر شما منظور امریکا غربی حمایت مالی ونظامی میشوند ونظرات شان بیشتر شبیه افکار شما وهمفکرهایتان هستند پس خواهشا این دوستان جانیان را به ما چسبانید البته دوستان جانی زیاد دارید امریکا اسراییل غربی ها رجوی جانی امثال ریگی چشمتان روشن داعشی ها هاراهم اضافه کنید

   • شیرازی می‌گه:

    سلام بر بانو نارگل(مـدَّظلُّکِ‌العالی)
    ۱-بسی خشنودم که موجباتِ انبساط خاطر سرکار را فراهم نمودم و از انقباض خاطر به درآمدید!
    ۲-اگر دقت کرده بودید، متوجه می‌بودید که در مطلع و آغازِ یکی از دیدگاه‌هایم، به جنسیتِ خویش اشاره همی کرده بودم. اما دقت نکردی و این ندانستی و اکنون متحیّر بمانده‌ای که پس جنسیت من چه باشد!
    ۳-پرسش: چرا اناثِ محترمه و جماعتِ نسوان، تا بدین حد در استعمالِ [!!!]، ولخرجند و سخاوتمندانه عمل می کنند؟!
    ۴-ها! حالا اینااا که گفتی، یــــعنی چـِـه؟
    سپاسِ پیشاپیش مرا بابت همکاری‌تان پذیرا باشید!

    • نارگل می‌گه:

     سلام بر شیرازی
     ۱-دراین مورد واقعا خداازشما راضی باشد که انبساط خاطر مارا فراهم میکنید وباعث خنده ما میشوید
     ۲ -به جنسیت توجه نکردم چون زیاد برایم مهم نبود که طرف مرد است یا خانم گل ومحترم
     ۳ جواب این پرسشت را از من نپرس برو از جماعت نسوان اناث محترمه فک فامیل بپرس شاید جواب گرفتی اخه ما با جماعت نسوان شماها فرق داریم
     ۴-ها حالا اینا یعنی عقلتان را به کاررا بگیرید شاید فهمیدی
     بلا به دور چه همکاری !!!!!!!!!!!!!

     • شیرازی می‌گه:

      سلام بر بانو نارگل(مـدَّظلُّکِ‌العالی)
      ۱-موجبِ انبساط خاطر من است که دیدگاهی منبسط کننده گذاشتم که موجبِ انبساطِ خاطر شما را فراهم نمود. انبساطتان بیش باد!
      ۲-نارگُل‌های قدیم خیلی با دقت تر بودند! اثرات روغن نباتی هست فکر کنم!
      ۳-دلیلِ کثرتِ استعمالِ علامت[!] توسط شما نسوانِ محترم چیست؟
      ۴-کامنت‌های شما با عقل جور در نمیاد! بنابراین بکار گرفتنش جهت کامنت‌های شما، منتفی‌ می‌باشد.
      ۵-همکاری در پُختِ خورش فسنجان!
      ۶-ها! حالا اینااا که گفتی، یــــعنی چـِـه؟

     • نارگل می‌گه:

      ۱موجب انبسلط خاطر من است که دید گاهتان وافعا مسخره است
      ۲شما بهتره نگران روغن عقل خود باشید که بد جوری هنگ کرده روغن انگار زیادی ناخالصی داشته
      ۳ عقلتا ن چون زیاد از حد متوقف شده
      ۴ کامنت های شما کلهم با عقل جور در نمیاید ترابه خدا این هوشه که شما دارید ما چقدر بد بختیم که شدیم باشما هم وطن
      ۵همکاری در حد فسنجان هم بلابه دور
      ۶ یعنی معلم ادبیات

 9. شیرازی می‌گه:

  می‌بینم که بحثتون هم گُل انداخته و هم گُر گرفته!
  اگر «نظام مقدس» هم می‌گذاشت ملت در جامعه‌ی غیر مجازی هم همینطور بحث و تبادلِ نظر کنند، خوب بود.

 10. شیرازی می‌گه:

  خبرگزاری فارس: «داعش» حجاب را برای دانش‌آموزان «پنجم ابتدایی» به بالا الزامی کرد.
  جمهوری‌اسلامی انگار در این زمینه داره داعشی تر عمل می کنه، نه؟!!؟ چون جمهوری‌اسلامی، از «اول ابتدایی» دختران رو مجبور می‌کنه با مقنعه برند مدرسه!!!

 11. مصطفی می‌گه:

  چقدر هم به سبزها بر خورده این نوشته :-)

 12. دکترنصر می‌گه:

  باعرض سلام
  پاسخ گوی سوالات وشبهات اعتقادی هستیم.

 13. امید می‌گه:

  خدا را شکر! نمردیم ودیدیم صاحبان اصول را! یادمان نرفته وقتی که نظر احمدی نژاد به آقا نزدیک بود و سرتا پایش را می لیسیدید! و باز به خاطر داریم زمانی که حس کردید برای تان خطرناک است و تبدیل به جریان انحرافی و جن گیر و فلان و بهمان شد و مجبور شدید اقرار کنید که دروغگو است و جاه طلب و متوهم! همانی که از اول ما می گفتیم!
  مشکل شما و امثال شما چند چیز است:
  اولن قلم به مزدی آزادگی را در شما کشته! لازم نیست که برای خودتانه تبلیغ کنید که مطلب تان ـ با این نثر اجق وجق ـ در فلان و بهمان چاپ شده! نویسنده ی عزیز بسیجی! نام شما در لیست هست!‌همان لیستی که به سایت هایی مثل پارسینه و فلان و بهمان توصیه می کند که مطالب شما و حدودن صد و چند وبلاگ نویس حقوق بگیر به اصطلاح، حزب اللهی را بازنشر بدهند! زبان بهمن خان هدایتی زیاد چفت و بست ندارد!عیب ندارد! نوش جان تان!
  دیگر اینکه با توجه به هوش پایین تر از متوسط، همان را می گویید که کیهان می گوید! قدری تخیل! قدری ابتکار! بعد از پنج سال بهتر نیست ساز تازه ای کوک کنید و چیز دیگری بگویید؟
  دیگر اینکه سبزها را تبدیل به حزب و گروه کردن، و شعار نه غزه نه لبنان را ـ که مال اواخر نهضت هشتاد و هشت است ـ به همه تأمیم دادن و اتهام بی اصولی به گروه منتقدان جریان شما زدن، نه اصولی است و نه با شرافت و آزادگی و آنچه حسین فرمود ـ و در حق شما رواست ـ نسبتی دارد. ما زنده ایم. تا چشمت کور شود! همان طور که سال ۴۲ نهضت نمرد. و ملاک زنده بودن، این نیست که حقوق بگیری و در نشریات دست دوم مثل جوان بنویسی. بدیل الهام چرخنده!‌زنده بودن یعنی انسان بودن. و انسان بودن یعنی آزاده بودن. و الا در تهران نشستن و شعار دادن برای مردم غزه و اشک تمساح ریختن و کمک نکردن، داستان یارویی را به یاد می آورد که برای گرسنه ی نیمه جان می گریست اما نان به او نمی داد!
  فعلن ـ فقط ـ فعلن ـ به مدد انحصار طلبی و سوء استفاده ی ابزاری از دین و اهل بیت و پشتوانه ی سلاحی که با پول نفت این مملکت خریده اید و سپاهی که در زمان احمدی نژاد به قیمت قاچاق و پولشویی فربه کرده اید، دور دست شماست. اما اگر کمی، فقط کمی شعور داشتید می فهمیدید که اوضاع این طور نمی ماند. طشت روسوایی تان از بام افتاده است. الیس الصبح به قریب!

  • نارگل می‌گه:

   اقا امید
   خدا راشکر ماهم نمردیم صاحبان اصلاح طلبی شماها را به چشم دیدیم ان شعار معروف زنده باد ……… اگر به احمدی نژا رای دایم از رای خود مطلقا پشیمان نیستم (تا چشمتون دراید) به حرفها چرند وسر تا پا دروغ جریان اصلاح طلب ونه غبر اصلاح طلب توجه نمیکنم اتفاقا ایشان نه مثل شما دروغ گو بود ونه متوهم ونه جاه طلب برعکس کل این صفتها به همفکرهای شما بیشتر می خورد
   اما مشکل شما ها جماعت روشنفکر زیاد از حد غربی
   چرا تا این حد به جلز ولز افتادیدکه در ایران چندتا سایت یا وبلاگ بر خلاف میل شما حرف می زنند کل ابر رسانه فاسد دنیا برای جماعت شما تبلیغ میکنند دلار خرج میکنند حالا گیر دادید به چند سایت در ایران یا صداسیما یعنی تا این حد دیکتاتور هستید که می خواهید این رسانه هم در خدمت افکار چرندتان باشد دیکتاتوری هم حدی داره
   دیگر اینکه هوش امثال شما ای کاش متوسط بود!!!! هوشتان انقدر یایین رسیده که به مرز هشدار رسیده کاش شماهم قدر ی ابتکار قدر ی تخیل نه اینکه هرچه تحلیل رسانه فاسد بی بی سی یا غربیست برای ما تکرار کنید از عقل دست نخوره یه کم استفاده کنید راستی چرا تا این حد از حرفها ی کیهان واهمه داریدخوشم میاید بد جوری حالتون گرفته
   گروه سبزها ی یزیدی وان شعار مسخرتان مال سال ۸۸ است ولی هزینه ریادی که با هوچی گری واشوبتان به کشور وارید کردید غبر قابل برگشت است یادتان نرفته که صهیونیستها کودک کش وهم دستان جانیشان چقدر برای جماعت شما به به چه چه کردند وتشویق وبعدهم تحریم ها شدیدبه واسطه اشوب نوچه هایشان در ایران !! انسان یعنی ازاده بود نه نوچه کشور استعماگران

   شما ودولت محترم اگر راه بهتری برای حمایت از مردم غزه دارید بفرمایید دولت که در دستان همفکرها شماست
   این استفاده ابزاری ازدین واهل بیت را بفرمایید ؟ نکنه خیال دارید وقتی که ایه ها صریح قران ویا امامت امامان زیر سوال میرود کسی حرفی نزنه چون ازادی بیان مورد نظر شماها زیر سوال می رود ان دمکراسی معروف غربیها!! که ازادیشان در زمینه ولنگاری از بیست هم گذشته ولی وقتی که پای ازادی واقعی انسان میرسد دمکراسیشان ته میکشد
   رییس دولت منتخبتان کلی تعریف تمجید از سپاه وتاکید بر حضورش در تمام عرصه کرد این سپاه خار چشمان شما هم فکرهای کودک کش شما در جهان هستند (البته به این معنی که کل سپاه معصوم هستند)
   فعلا که دور دور شماست دولت منتخب ا(لبته به این معنی نیست که مخالف دولت باشم) هرکی حرف می زنه دهانش را دمی بندید( چه روزنامه چه سایت چه وبلاگها ) فحش بد بیران نثارش میکنیدقضیه همین الهام چرخنده
   تشت رسوایی شما ها و کشورها ی هم فکر کودک کش تان خیلی وقت افتاده ولی مثل کبک سرتان در برف است

 14. مصطفی قاسمی می‌گه:

  سلام
  احسنت
  آنها با پرچم غزه، توجه را گدایی می کنند. سبزها نه الان، که از همان سال ۸۸ زیاده ترحم برانگیز بودند.

 15. الزامی می‌گه:

  حرف خاصی نداشتم،
  فقط خواست بگم تو فیلدهای پاسخ به جای مورد نیاز باید از کلمه الزامی استفاده کنی. الزامی یعنی اینکه نوشتن اسم و دادن ایمیل برای ثبت نظر لازمه. اما مود نیاز یعنی اینکه از این موارد برای استفاده در یه چیزی، مثلا آش شله قلم کار نیاز داری.
  راستی اینم اضافه کنم….. پاکش کردم، سرافراز باشید

درج یک پاسخ