یک وجب دل

دلانه‌نویسی‌های سیاسی و ادبی کبری آسوپار
آبی گل آلود نشده…
نویسنده:
۲۳ اسفند ۸۶

قراربود این پست، ادامه ی پست قبلی باشد؛ اما

.

.

.

دراین چند روز، برخی ها عجیب هوایی شدند و دردلشان – اگردلی باشد – عجیب قند آب شد که رابطه ی خانوادگی بنده، با برادرارجمندم، سهیل کریمی تیره شده و… دربرخی کامنت ها، که بنده هیچ إبایی ندارم که بگویم همه شان را پاک کردم! برخی که فکر کردند معرکه ای بپا شده، به زعم خودشان آتش بیارمعرکه شدند و دلشان برای برهم خوردن این ارتباط و دوستی چند ساله غنج رفت! و پای خصوصی ترین مسائل را هم به میان آوردند! و چه توهین ها که نه ازباب دفاع یا رد نظریه ای سیاسی، بل از روی اختلاف افکنی، روا داشتند.

بنده را اگرهیچ ادبی هم نباشد – که هست – حرمت نان و نمکی را که مهمان سفره ی این برادرعزیزبوده ام، نگاه می دارم. والبته که این خطاب ایشان با لفظ برادر نیزنه از باب تعارفات مصطلح، که به اعتبارمفهوم عمیق خواهری وبرادری است وبرای همین هم بی ذکرنام برایشان کامنت گذاشتم که نیک می دانستم دیدن نام بنده، برای ایشان محذورات اخلاقی به وجود می آورد. خلاصه ی کلام آنکه، عزیزان فرصت طلب، پی ماهیگیری نباشند، هیچ آبی گل آلود نشده است. متأ سفم که فضای ذهنی برخی ازما، برای یک بحث آزاد و مستدل، ظرفیت لازم را ندارد.

 

پی نوشت : ۱- چه خوب است میان زندگی خصوصی وعقاید سیاسی افراد تفکیک قائل شویم. والبته درمباحثات سیاسی فقط نظریه ی فرد را نقد کنیم .

۲- همیشه یادمان باشد، میان انتقاد و ناسزاگویی به افراد، تفاوت های فاحشی وجود دارد.

۳- قرارنیست دوستانمان، همیشه عقاید ما را تأیید کنند.

۴- هرنظریه ای، ازهرکسی، قابل نقد، بررسی وایراد اشکال است. و من این را ازاستاد فلسفه ام آموختم که من باب گشایش باب بحث، عقاید ملاصدرا و شهید مطهری را هم زیرسؤال می برد.

۴- دعا کنیم حضرت صاحب الامر – عجل الله فرجه الشریف – مهرتآیید براعمال وعقایدمان زنند.

یاعلی مدد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>